Festival Ústeckých dobrodruhů 2024

Za spolek Skorotice Jinak vás zveme na Festival Ústeckých dobrodruhů, tj. přehlídku aktivních obyvatel města z širokého spektra spolků, neformálních iniciativ i jednotlivců, ale i čtyř oddělení Magistrátu města Ústí nad Labem. Součástí Festivalu je i doprovodný kulturní a sportovní program – např. představení Divadla na klice, dobový šerm či ukázka tradičních řemesel nebo přátelského fotbalového zápasu s kolemjdoucími bez rozdílu věku a pohlaví. Festival se uskuteční se v Městských sadech 16.6.2024 v neděli od 14 do 19 hodin.

A co aktivní občané nezištně v našem krajském městě dělají? Komunitní zahradničení, opravy sakrálních památek, pořádání sousedských festivalů či úklidových akcí nebo sportování s dětmi ohroženými chudobou. To je jen drobný výčet aktivit, které dobrovolně stovky z nich realizují v rámci svého volného času, po práci.

Značná část z nich se sdružuje v uskupení Ústečtí dobrodruzi, které druhým rokem propojuje téma aktivního občanství, vyšší kvalita veřejného prostoru i života místních, sounáležitost a vzájemná podpora. Díky festivalu, který společně uskuteční v centrálním parku města, budou reprezentovat bohatou šíři činností včetně typických aktivit na místě s cílem působit osvětově, vzdělávat a současně inspirovat a motivovat druhé k podobné činnosti, zapojení k již existujícím činorodým skupinám nebo ke sledování na sociálních sítích. Součástí festivalu bude i prezentace vybraných oddělení samosprávy a lokálního podniku.

Program, který postupně odhalujeme, můžete sledovat na Facebooku nebo Instagramu

Přijměte tedy pozvání na tuto akci a přijďte si užít den s těmi, kteří mají město rádi.